Джордж Байрон
Песен на Саул пред последния му бойГлаватари и бойни, ако в битката святамойто тяло пронижат мечът зъл и стрелата,вий за царя си паднал нито миг не жалете,а във войните гатски своя меч погребете.А ти, който щита ми носиш редом със мене,ако войнът Саулов за уплаха спомене,във нозете си в кърви с точен удар просни ме,та срамът му да черни само моето име.Взех си с другите сбогом, с теб оставаме двама,мой потомъко царственДнес корона ни чака, мощ и воинска слава.Или царствена гибел — само тя ни остава.1814