
— Кой си ти? — учуди се в първия миг Унгер.
— Бизоновото чело, мищекът — отвърна запитаният.
— Значи ти си Текалто? Мокаши-тайис, сиболерото?
— Да. Познаваш ли ме?
— Никога не съм те виждал, но съм слушал много за теб.
— Как се казваш?
— Името ми е Унгер, немец съм.
Суровото лице на индианеца се проясни. Той навярно беше на около двадесет и пет години и можеше да бъде смятан за образец на индианска красота.
— Ловецът, освободил моята сестра?
— Случаят бе благосклонен към мен.
— Не, случаят няма пръст в тази работа. Ти си отнел конете на команчите и си яздил до бивака им. Бизоновото чело ти дължи голяма благодарност. Ти си храбър като Матавасе, Господаря на скалите, който също е немец.
— Опознал ли си немците?
— Познавам неколцина. Американците ги наричат дъчмъни. Те са силни, храбри, умни, искрени и верни. Слушал съм за един от тях, на когото апачи и команчи са дали името Итинти-ка, Гърмящата стрела.
— Не си ли го виждал досега? — запита траперът.
— Наричат го Гърмящата стрела, защото е бърз и сигурен като стрелата и могъщ и опасен като гръмотевицата. Пушката му никога не пропуска целта и никоя следа не може да заблуди окото му. Много съм слушал за него, но не бях го виждал. Едва днес това ми се удаде.
